Krátke recenzie na filmy

September 11, 2011

Apollo 18 [fake documentary/horor]

Pomalý rozbeh a po prvom polčase umrela myšlienka, napätie aj štáb. Už som mal dojem, že príde megatwist a prišli krabie tyčinky. Škoda nevyužitého konceptu.

Hodnotenie: 5/10 (prakticky len za nápad)

Trailer: Apollo 18


The Three Musketeers [twisted history/steampunk]

Noví Mušketieri majú s pôvodnou knižnou predlohou spoločné asi toľko, ako Stokerov Dracula a Leslie Nielsenov Dracula. Nezúfajte. Film je veľmi zábavný, len ho treba brať s rezervou (z traktora). Keď tak nad tým uvažujem, ono to je vlastne steampunk verzia Mušketierov!

Hodnotenie: 6/10

Trailer: The Three Musketeers


Conan The Barbarian [fantasy]

„Vezmime hŕstku hercov, vymyslime kulisy, ktoré sa spolu zmestia na menšie parkovisko a nešikovne nasnímajme makety vyrobené deťmi v škôlke“. Niečo takéto si museli povedať tvorcovia nového Conana. Chýba výpravná atmosféra, dojem plastického conan-univerza a vôbec to bolo celé zle. Jason sa síce snaží, no ešte zďaleka neutiahne celý film sám a jeho mladšia verzia rozsievajúca rany v prvých 15 minútach filmu mú dáva na frak po všetkých stránkach. Miesto epického dobrodružstva ide skôr o epický fail.

Hodnotenie: 4/10

Trailer: Conan The Barbarian


Space Battleship Yamato [sci-fi]

Veľké vesmírne lode. Na motívy animovaného seriálu. Japonské. Skvelé počítačové efekty. Humor. Japonské. Dve či tri zbytočne natiahnuté scény. Občasné klišé. Japonské. Epické boje vo vesmíre. Zaujímavý koniec.

Hodnotenie: 7/10 (+-2 lebo Japonské)

Trailer: Space Battleship Yamato


Thor [komixovka]

Efekty, humor, akcia. Všetko čo má oddychová komixovka mať. Nevadí, že film Thor nemá prakticky žiadny dej. Dobre sa pozerá a čo je najdôležitejšie – film sa neberie príliš vážne. Ľutujem jedine to, že som nešiel na 3D verziu.

Hodnotenie: 7.5/10

Trailer: Thor


Sucker Punch [akčné fantasy]

Sucker Punch u mňa spadá do kategórie filmov, ktoré sa pokúšajú klamať telom, resp. telami. Netuším prečo – teda, tuším. Zbytočne to mätie a stavia človeka pred otázky typu „Prečo dievča uniká vo svojej mysli z psychiatrickej liečebne do bordelu a odtiaľ na bojisko“. Ak odstránime vizuálny balast, zostane pointa, ktorá síce nieje zlá, ale sa dá zabaliť aj do rodinnej drámy odohrávajúcej sa na Aljaške. V čom je teda problém? Snaha pozerať sa na SP z tej, či onej stránky. Snaha vnímať len vizuálno (ktoré je tak trochu ohlušujúce) alebo naopak, krvopotne v tom zmätku hľadať pointu. Ako sa uvádza na tabletkách – nehrýzť. SP sa musí prijať ako celok, so všetkým, naraz a účinok je prinajmenšom neistý.

Hodnotenie: 6/10 – popravde sa to hodnotí dosť ťažko

Trailer: Sucker Punch


Napísal vlad saling