Knižné tipy #8

September 12, 2011

Knižné tipy obsahujú: Dan Simmons – Drood, Bernard Werber – Tanatonauti – Cestovatelé za hranice smrti, The Art of the Mass Effect Universe, Dani Kollin a Eytan Kollin – The Unincorporated Man.

Dan Simmons – Drood

drood Popis: V Júli roku 1865 sa väčšina vagónov vlaku, v ktorom cestoval spisovateľ Charles Dickens so svojou milenkou a jej matkou do Londýna, zrútila zo železničného mostu. Ich vozeň skaze unikol. Slávny spisovateľ začal ihneď pomáhať raneným. Tu sa prvý krát stretol s tajuplnou a desivou bytosťou, ktorá si hovorila Drood. Mala hrozivý mŕtvolný zjav, bola oblečená v dlhom čiernom plášti, hovorila neprirodzeným hlasom, pripomínajúcim syčanie hada. Naviac sa zdalo, ako by sa skôr vznášala, než kráčala po zemi. Dickens sa rozhodol, že musí za každú cenu odhaliť Droodovo tajomstvo…

Prečo: Ak je Drood len z polovičky taký dobrý ako Hyperion, stojí za to si ho prečítať.

Tip: Knihu Drood si môžete kúpiť na Gorila.sk.

Bernard Werber – Tanatonauti – Cestovatelé za hranice smrti

t Popis: Ľudstvo bolo odjakživa posadnuté dobývaním nových území a posúvaním hraníc. Či už išlo o Americký kontinent alebo Mesiac, nezastavilo sa pred ničím. Teraz pokorilo ďalšiu, oveľa významnejšiu, hranicu. Hranicu medzi životom a smrťou. Ústrednými postavami knihy sú Tanatonauti, dobrovoľní cestovatelia na „druhý breh“. Pomocou komatózneho stavu sa dostávajú do ríše mŕtvych a po návrate sa delia o zážitky.

Prečo: Už sme navštevovali iné planéty, iné galaxie alebo dimenzie. Čo tak navštíviť podsvetie?

Tip: Knihu Tanatonauti – Cestovatelé za hranice smrti si môžete kúpiť na Gorila.sk.

The Art of the Mass Effect Universe

the art of mass effect universe Popis: Mass Effect je franchise, ktorý má vo svete úspech aj napriek tomu, že hru vyvíja Microsoft, ktorý z prvého dielu spravil takmer entomologickú zbierku. Univerzum hry ešte viac rozvíjajú rozmanité knižné tituly či komiksové edície. Teraz prichádzajú autori s novou lahôdkou pre všetkých, ktorí sa radi hrajú na vesmírneho dobrodruha Sheparda a jeho tím medziplanetárnych hrdlorezov, rebelov a šialených vedcov. Počas vývoja titulu vzniklo mnoho nádherných vizuálnych predlôh tzv. concept art a nie všetky sa do hry naozaj dostali. Zbierka The Art of the Mass Effect Universe, ktorú bude možné zakúpiť od Februára 2012, prináša aj to, čo sme doteraz nemali možnosť vidieť.

Prečo: Mass Effect priniesol mnoho zaujímavých designov, aj klasických aj úplne originálnych, ktoré si v podobe zbierky rád odloží na poličku taký concept art fan ako ja.

Dani Kollin , Eytan Kollin – The Unincorporated Man

unincorporated man Popis: The Unincorporated Man je provokatívna sociálno-politicko-ekonomická novela odohrávajúca sa v budúcnosti. Po totálnom ekonomickom kolapse sa z každého človeka stane majetok s konkrétnou hodnotou vyčíslenou v akciách. Od narodenia vlastní 5% vláda, 20% rodičia a zvyšok je možné rozpredať podľa vlastnej vôle. Jedným háčikom je fakt, že ten, kto vlastní kontrolný balík, rozhoduje. Človek sa teda snaží zarobiť na vlastné akcie, aby sa stal pánom samému sebe. Jeden z moderných otrokov pri svojej práci objaví kryogenickú jednotku, v ktorej sa skrýva miliardár z našej súčasnosti. Do spoločnosti, kde sú všetci majetkom, sa tak dostane človek, ktorého nevlastní nikto a nič na tom nechce meniť…

Prečo: Ekonomická závislosť na rôznych finančných inštitúciách rastie každým dňom. Ako to tak asi dopadne…


Napísal vlad saling