Krátke recenzie na filmy

August 10, 2011

Source Code [Sci-fi]

Aj keď ma dávno videný trailer na Source Code zaujal, nepredpokladal som, že pôjde o niečo výnimočné – skôr bežný akčný film okorenený trochou sci-fi. O to viac som bol prekvapený, keď som videl celý film. Jednotlive prvky ako vedecko-fantastická pointa, napätie, romantický podtext alebo dokonca prejavy (americkej) národnej uber-hrdosti v jednej či dvoch replikách sa navzájom doplňujú a dodávajú filmu viacero rovín zároveň. Skrátka to celé spolu šlape. Po Limitless je Source Code ďalší príklad one-man-show (tentokrát s Jakeom Gyllenhaalom), ktorý sa takmer dokonale vydaril.

Hodnotenie: 8/10

Trailer: Source Code


Limitless [Sci-fi/Thriller]

Bradley Cooper sa dá na pilulky, ktoré z neho spravia génia. Dopíše svoju knihu za pár dní aj keď pred tým nemal ani riadok a stane sa finančným mágom. Všimnú si ho vplyvný ľudia zo všelijakých cenových skupín a on sa ich zvyšok filmu snaží zbaviť. Zaujímavá zápletka je podtrhnutá neobvyklou kamerou, dynamickým spracovaním príbehu a jasným ťažiskom na hlavnej postave, ktorú Bradley vynikajúco zvládol. Film má dokonca miestami nádych nezávislej snímky, ktorá ho robí ešte atraktívnejším.

Hodnotenie: 8/10

Trailer: Limitless Trailer 2011 HD


The Warrior’s Way [Fantasy/Western]

Farebné kombinácie scén, na ktoré producenti minuli celoročný prídel farbičiek sú skvelým pozadím pre mierne netradičný fantasy akčný western o zabijakovi, ktorý sa rozhodne ušetriť jednu zo svojich obetí. Scenár bol síce skúpy na slovo a dejovo nie veľmi originálny, no vďaka spracovaniu, ktoré balansuje niekde medzi normálnym filmom, japonskou mangou a niečím, čo som neidentifikoval určite stojí za pozretie.

Hodnotenie: 7/10 (+-2 kedže film má osobitý štýl)

Trailer: The Warrior’s Way Trailer (2010) HD


World Invasion: Battle LA [sci-fi]

Spravil som chybu a šiel som do kina s priveľkými očakávaniami. Chcel som vidieť film, ktorý na mňa zapôsobí podobne, ako svojho času Deň Nezávislosti. Nestalo sa. WI: Battle LA nieje zlý film, ale na dnešné nároky jednoducho nestačí. Efekty sú skvelé, dialógy recyklované a postavy, až na uber-amerického seržanta (Aaron Eckhart), nevýrazné. Je to však stále ďaleko lepší film, ako Skyline a keďže mám Aarona rád dám filmu o jeden pomyselný bod viac, ako pôvodne som chcel.

Hodnotenie: 6/10

Trailer: World Invasion: Battle LA Trailer HD


The Season of the Witch [akčný/fantasy]

Nicolas Cage a Ron Perlman bojujú proti mocnostiam pekla arzenálom stredovekých zbraní. Veľa mečov, krvi a výkrikov. Mal som trocha obavy, čo to pán Cage opäť vymyslel, keďže jeho kľúč výberu filmov je pre mňa záhadou. Musím však pripustiť, že film je podstatne lepší ako som čakal. Dokonca sa celkom pekne aj zamotal. Len škoda, že nie všetky postavy dostali dostatočný priestor.

Hodnotenie: 6/10

Trailer: Season of the Witch Trailer HD


The Mechanic [akčný]

Jason Statham v akčnej snímke po n-tý krát. Idú mu. Kuriér ma pobavil a tak som rád venoval hodinu a pol svojho času jeho najnovšiemu filmu. Mechanic množstvom akcie patrí medzi jeho kľudnejšie filmy. Obsahuje aj pasáže, nad ktorými sa dá zamyslieť. Celkovému pocitu však dominuje pochybnosť, či režisér skutočne využil potenciál príbehu.

Hodnotenie: 6/10

Trailer: The Mechanic trailer


Napísal vlad saling