Krátke recenzie na filmy

July 10, 2011

Trolljegeren (The Troll Hunter) [mystery]

Filmy typu „false documentary“ sú mojím obľúbeným žánrom. Zvlášť ak ide o sci-fi alebo hororový motív. Dokážu sa mi dostať po kožu lepšie ako bežný mainstream. Film Troll Hunter spadá do tejto kategórie filmov a je naozaj vydarený. So zlomkom rozpočtu strčí do vrecka mnoho amerických filmov z rovnakého žánru. O čom teda film je? Predsa o lovcovi trollov.

Hodnotenie: 8/10

Trailer: The Troll Hunter Official trailer


Tron: Legacy [sci-fi]

Z mnohých strán počuť negatívne názory na tento film. Neverte im. Tron: Legacy je zábavný film, s dobrými myšlienkami (prekvapivo nie všetky sú sci-fi), skvelou hudbou od dua Daft Punk a slušnými vizuálnymi efektmi. Skôr ako sa naň vyberiete, odporúčam pozrieť si prvý diel z roku 1982. Nieje to nutné, ale filmu to pridá ďalší rozmer.

Hodnotenie: 8/10

Trailer: Tron: Legacy Trailer [HD]


Due Date [komédia]

Vďaka Zachovi Galifianakisovi som automaticky očakával super-zábavný film ako bol Hangover. Due Date je však veľmi odlišný film a to v dobrom aj v zlom. Je prekladaný vtipnými a vážnymi (až smutnými) momentmi podobne ako európske komédie a tak sa slzy tisnú do očí z viacerých dôvodov. Robert Downey Jr. hrá Zachov dokonalý protipól a tak je väčšina vtipov postavených práve na ich konfliktoch a odlišnom pohľade na svet.

Hodnotenie: 7/10

Trailer: Due Date – Official Trailer [HD]


The Green Hornet [komixovka]

Mal som možnosť pozrieť si tento film a bol som prijemne prekvapený. Seth Rogen sa v mierne netradičnej úlohe držal celkom obstojne a nezlyhával ani v akčných scénach. Jay Chou ho skvele dopĺňal a kým boli obaja na scéne, takmer neprestajne som sa smial . Čerešničkou na torte je Christoph Waltz ako hlavný záporák, ktorého si jednoducho musíte obľúbiť. A Cameron Diaz si ani nevšimnete. A dej je… no, veď je to komixovka.

Hodnotenie: 6.5/10

Trailer:

The Green Hornet Movie Trailer [HD]


Napísal vlad saling