Martinus.sk otvoril nové kamenné kníhkupectvo

October 05, 2011

V pondelok 3. októbra 2011 bolo na Obchodnej ulici 26 v Bratislave oficiálne otvorené nové kamenné kníhkupectvo Martinus. Vlastne sa jedná skôr o kníhkaviareň, lebo nová predajňa je spojením klasického kníhkupectva a kaviarne Shtoor, ktorú zrejme netreba predstavovať. Keďže patrím medzi ľudí, ktorí sa vedia po kníhkupectvách túlať celý deň, zašiel som sa tam pozrieť aj ja. Nech viem, do čoho idem.

Ako Štúr kávu sypal

Dorazil som tesne pred krstom. Akurát som sa stihol pomotať okolo police so sci-fi literatúrou (prekvapivo) a už sa to začalo. Ľudevít Štúr predniesol krátku báseň, zloženú pre túto príležitosť a za asistencie spolumajiteľov Martinusu pokrstili symbolickú knihu Martinus kávou. Nakoniec si pri Štúrových slovách „Naspäť cesta nemožná, napred sa piť musí!“ všetci spoločne pripili.

Ako to tam vyzerá

Príjemne. Priestranným kníhkupectvom s kaviarňou predsa nemôžete nič pokaziť. Najviac však na mňa zapôsobila estetická stránka nových priestorov. Kombinácie farieb a prvkov navodia pocit, ako keby sa človek ocitol na internetovej stránke Martinus.sk. Je očividné, že si autori projektu dali záležať na konzistentnom vyjadrení firemnej identity.

Ak radi trávite čas medzi knihami, nová kníhkaviareň sa ľahko stane vašou obľúbenou zastávkou.

Aha, a skoro by som zabudol. Niečo som aj odfotil, aby ste si nemuseli ničiť oči len na písmenách. Klikajte tam dole na fotky.

Poznámka: Slečna, ktorá drží na fotke komiks nechce byť menovaná.


Napísal vlad saling