Knižné tipy #24

February 26, 2014

Nate Kenyon: Diablo III: Storm of Light

kenyon-diablo-3-storm

Po skončení udalostí z filmových sekvencií Diablo III. vyvstala otázka, čo urobiť z nešťastným kameňom Black Soulstone, ktorý obsahuje esenciu eponymného antagonistu celej série. Kameň padol do nižšej úrovne Vysokých Nebies, no stále ne pôsobí zhubným vplyvom a postupne ich ničí svojím zlom. Žiaľ, anjeli si to neuvedomujú, preto sa povinnosti musí chopiť Tyrael, ktorý sa stal Aspektom Múdrosti. Zhromaždí teda najschopnejších ľudských bojovníkov, aby kameň ukradli… Nemohla by sa kniha volať Diablo 3: Tyraelovi Parťáci? Alebo Black Soulstone Job?

Tip: Knižnú novinku z roku 2014, Storm of Light, si môžete kúpiť na Gorila.sk.

Jonasson Jonas: Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

jonasson-storocna-starcek Menej než hodinu pred oslavou svojich 100. narodenín, sa Allan Karlsson podujme na útek z domova dôchodcov. Spontánne ukradne kufor na kolieskach nevychovanému mužovi a uteká (ako len 100-ročný človek vie) pred zriadencami domova pre seniorov kade ľahšie. Prítomnosť sa strieda s príbehmi z jeho mladších rokov. Dejiny sveta podáva z, ehm, svojráznej perspektívy. Pri nalievaní kávy samotnému Oppenheimerovi, navrhol, ako nezaujatý pozorovateľ, riešenie problému s atómovou bombou a zaslúženou mierou prispel k jej zostrojeniu. Vďaka tomu mohol stiahnuť fľašu tequily s viceprezidentom Trumanom. Keď ten nahradil Roosevelta, Allan dostal, ako bombový expert, možnosť ísť do Číny, vyhadzovať do vzduchu mosty a brzdiť tak komunistický režim.

Zrnko múdrosti: „Nikdy sa nesnaž spiť Švéda, ak náhodou nie si Fín, alebo aspoň Rus…“

Tip: Knihu Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol, ponúka Gorila.sk.

Shaun Tan: Stratená vec

shaun-tan-the-lost-thing Zistil som, že viac, než pomenovanie kreslená / ilustrovaná kniha, dnes letí pomenovanie komiks bez slov. Nuž dobre. Austrálsky ilustrátor Shaun Tan má na svedomí komiksy bez slov, i také, v ktorých pár slov nájdete. Ilustrácie ale hrajú prím. Niektoré mi svojou bizarnosťou pripomínajú kultový Neverhood, čo isto zahreje pri srdci. Medzi jeho tituly, ktoré sa dostali aj na náš trh, patria: Stratená vec, Nový svét, či Příběhy z konce předměstí. Na motívy prvej menovanej knihy vznikol 15-minútový film, ktorý v roku 2010 získal Oscara za Najlepší krátky animovaný film.


Napísal bs