Dave Barry - Rukověť správného chlapa

March 16, 2011

rukovat Literárny humor nieje pre mňa tak frekventovaným žánrom ako sci-fi, ale sem tam zablúdim aj do takýchto končín. Máločo je tak zábavné ako potlačované záchvaty smiechu na Fulghumových knihách uprostred nechápajúceho davu okolostojacich ľudí na ľubovoľnom verejnom mieste. Pri písaní recenzie na zombie príručku som sa preklikal ku knižočke Rukověť správného chlapa, ktorú napísal Dave Barry.

V internetovom univerze som našiel možnosť prečítať si ju online a tak som skúsil námatkovo nalistovať tri rôzne miesta v knihe a začítať sa. Pri každom takomto pokuse mi do niekoľkých riadkov vyhŕkli slzy od smiechu a to bolo dobré znamenie. Dostal som sa k výtlačku a knižočku som zhltol takmer na posedenie.

Dave Barry si berie na mušku chlapov a vykresľuje nás v nie vždy najkrajšej, no o to zábavnejšej podobe. S humorom definuje problémy, ktoré väčšina drsnejšieho pohlavia zažila a plne sa s nimi stotožňuje, ako napríklad problém pánskych toaliet, neochotu navštevovať doktorov či absenciu emócií. S ľahkosťou analyzuje vážne komunikačné bariéry vo vzťahoch s opačným pohlavím a dokonca radí ženám ako s nami vychádzať.

Kniha by sa dala zhrnúť do odporúčania: „Ak sa chlapa pokúsi niekto zmeniť, s najväčšou pravdepodobnosťou sa to nepodarí. Tak sa na tom celom aspoň zasmejme.“

Ak ste žena, ktorá sa pokúša aspoň trochu pochopiť mužov, či chlap, ktorý sa vie zasmiať sám na sebe, Rukověť správného chlapa vás určite pobaví.

Hodnotenie:7/10

Napísal vlad saling