Knižné tipy #21

April 30, 2013

A. Lee Martinez: Divine Misfortune

dm Teri a Phil nikdy nemali svojho vlastného boha. No keď Phila opäť tesne minie povýšenie, je na čase vziať veci do vlastných rúk… a ísť nakúpiť na internet.

Vybrať si boha nie je také jednoduché, ako by sa zdalo. Sortiment je široký a mnohokrát je cena za večnú božiu náklonnosť vysoká: krv, peniaze, obete alebo sľub cudnosti. Podarí sa im však nájsť boha prosperity v podobe medvedíka čistotného menom Luka. Všetko čo chce je podiel z budúceho úspechu a na pár dni zaparkovať na ich gauči…

Juraj Červenák: Čierny Rogan : Zlato Arkony 2

rogan Nad Rujanou hučia vojnové rohy. Vojská z Volynu a Štetína smerujú na posvätný ostrov, aby ho ohňom a oceľou očistili od cudzej zberby. Démonickí potomkovia severských bohov sú však odhodlaní udržať Rujanu v područí a Ránov v otroctve, aj keby si mali na pomoc privolať skazonosné záhrobné mocnosti. Černokňažník a jeho vlčí sprievodca zbierajú odvahu a silu na boj s nevídaným protivníkom. Do útesov Arkony búši krvavý príboj, vo vodách vnútorného zálivu sa čosi prebúdza a vysoko nad ostrovom krúži tajomný biely krkavec. Schyľuje sa k vojne bohov.

Zlato Arkony 2 je epické vyvrcholenie dvojdielneho románu, ktorým pokračujú dobrodružstvá Čierneho Rogana a vlka Goryvlada.

Tip: Knihu Čierny Rogan : Zlato Arkony 2 si môžete kúpiť na Gorila.sk.

Justin Cronin: Dvanáctka

jc V medzinárodnom bestsellere Priechod vytvoril Justin Cronin nezabudnuteľný obraz apokalyptického sveta, v ktorom celý americký kontinent zachváti záhadná upírska infekcia. V Dvanástke sa vraciame do roku Nula. Nakazený ľudia sa menia na vraždiace nesmrteľné monštrá a chaos a deštrukcia postupne ovládne jedno mesto za druhým. Uprostred vyľudneného sveta prežívajú zbytky tých, ktorým sa nákaza zatiaľ vyhla. Tehotná lekárka Lila, vojnový veterán Kittridge a dospievajúca April sa stretávajú uprostred nákazy, aby zistili, že nie sú úplne sami.

V sto rokov vzdialenej budúcnosti zatiaľ Amy a jej priatelia bojujú o prežitie posledných potomkov ľudstva. Ich nepriateľ sa však zmenil: prvých dvanásť infikovaných totiž usiluje o viac, než len o povraždenie posledných živých bytostí na Zemi.

Tip: Kniha Dvanáctka sa už dá predobjednávať na Gorila.sk.

Jiří Kulhánek: Vyhlídka na věčnost

jk Žijú medzi nami – poznáme ich z televízie, z rozhlasu i z novín – hovorcovia. No iba jeden z nich je pán Hovorca, ale jeho v masmediálnych prostriedkoch nenájdeme. Pán Hovorca totiž veľa nehovorí, pán Hovorca len odovzdáva odkazy a keď s tým začne, slnko skryje svoju tvár a pohrebné služby prechádzajú na dvojitú a trojitú smenu.


Napísal vlad saling